Żywność ekologiczna

W przypadku sztuki kulinarnej możemy mówić o naprawdę szerokim spektrum równocześnie rozwijających się trendów. Z jednej strony robi się naprawdę światowo – mamy więc modę na kuchnię azjatycką, bliskowschodnią, meksykańską czy włoską. Z drugiej strony sięgamy do korzeni, a więc do kuchni staropolskiej, często w regionalnym czy lokalnym wydaniu, jak na przykład kuchnia śląska czy kaszubska.

Niezwykle istotnym i z pewnością trudnym do przeoczenia trendem jest też niewątpliwie moda na żywność i produkty ekologiczne. Przeczytamy o tym z pewnością na blogu ekologicznej dziewczyny (i wielu ekologicznych chłopaków). Ta tendencja pojawiła się już jakiś czas temu, ale potrzebowała trochę czasu, by ugruntować swoją pozycję i zdobyć naprawdę sporą popularność. Obecnie świeci triumfy zarówno w Polsce, jak i na świecie, zarówno w eleganckich restauracjach, jak i w naszych domach. I słusznie! Bowiem moda na ekologiczne produkty w ostatecznym rozrachunku na pewno wyjdzie nam na zdrowie!

Zaczynamy zwracać uwagę na to, co i gdzie kupujemy, a w konsekwencji – na to, co ląduje na naszych talerzach i wreszcie w naszych żołądkach. Rezygnujemy z produktów wysoko przetworzonych, naszpikowanych chemią i różnego rodzaju wzmacniaczami smaku i aromatu. Zdajemy sobie sprawę, że lepiej kupić mniej, ale zadbać o dobrą jakość. Ma to ogromne znaczenie na przykład w przypadku mięs i wędlin, ale też w przypadku soków owocowych, serów żółtych czy nawet słodyczy.

Moda na żywność i produkty ekologiczne widoczna jest w zasadzie wszędzie. Coraz więcej hipermarketów, supermarketów czy dyskontów powiększa swój asortyment o ekologiczne produkty, czasem dedykując im zresztą osobną półkę czy nawet całą alejkę w sklepie. Ekologiczne produkty „machają” do nas jednak nie tylko z półek w sklepie, ale też z ekranów telewizorów i komputerów. Bohaterowie filmów i seriali dbają o zdrowy tryb życia, chodzą na siłownie, gotują samodzielnie, a zamiast po chipsy, w razie głodu sięgają po jabłko czy banana. W internecie z kolei, na blogu ekologicznej dziewczyny czy ekologicznego chłopaka, znajdziemy wiele kulinarnych pomysłów i inspiracji. Każdy wypatrzy coś dla siebie!

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here