Boraks

Utrzymanie czystości w mieszkaniu nie jest sprawą prostą zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z brudem nawarstwiającym się przez lata. W takich przypadkach bardzo ciężko o uzyskanie satysfakcjonującego efektu, dlatego często uciekamy do bardziej niekonwencjonalnych metod. Stosowanie chemicznych środków nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, dlatego coraz większą popularnością cieszy się Boraks, czyli ekologiczny środek czyszczący.

Co to jest boraks?

Boraks, to nic innego, jak potoczna nazwa dla soli sodowej kwasu borowego. Może występować pod postacią bezbarwnych kryształków lub w formie sproszkowanej. Posiada właściwości, które pozwalają na dobrą rozpuszczalność w wodzie, dlatego świetnie sprawdza się jako detergent. Boraks, to idealny sposób na walkę z uciążliwym brudem. Wykazuje silne właściwości czyszczące i odkażające, dlatego jest skuteczny nawet z uporczywymi zabrudzeniami. Coraz częściej jest stosowany w gospodarstwie domowym, np. do walki z zaciekami na kabinie prysznicowej, z zaschniętym brudem w piekarniku lub przypalonym garnkiem. Świetnie zastąpi środki bakteriobójcze i odkażające, dlatego wykorzystywany jest także do czyszczenia toalet oraz urządzeń sanitarnych. Boraks używany jest również jako środek do udrażniania rur. Ponadto, sprawdzi się jako wybielacz, skuteczny do usuwania plam, powstałych w wyniku zalania, np. po winie lub kawie. Boraks ma zastosowane także w zwalczaniu insektów. To doskonały preparat na mrówki, pchły, a także karaluchy.

Boraks- zastosowanie w lecznictwie

Mimo różnorodnych opinii, boraks znajduje zastosowanie także w lecznictwie. Wykazuje działanie odkażające, dlatego jest wskazany do stosowania w przypadku stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Jest skuteczny także w leczeniu pleśniawek i w zakażeniach błony śluzowej jamy ustnej wywołanymi drożdżakami. Ilość zastosowań boraksu w medycynie jest naprawdę dużo. Kwas borowy wykorzystywany jest również jako środek łagodzący stany zapalne oraz w przypadku zakażeń grzybiczych.

Gdzie można kupić boraks?

Oprócz tego, że boraks jest stosunkowo tani, to dodatkowo można znaleźć go również w wielu miejscach. Kwas borowy dostępny jest przede wszystkich aptekach, ale także w sklepach internetowych, np. w sklepach ze zdrową żywnością lub z środkami chemicznymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here