samochód

Pożyczka pod zastaw samochodu w naszym kraju nie jest popularnym rozwiązaniem. O wiele większą popularność posiadają pożyczki ratalne. Główną przyczyną tego jest brak wiedzy na temat tego, w jaki sposób to funkcjonuje. Wielu pożyczkobiorców nie zdaje sobie sprawy, że pożyczka pieniędzy pod zastaw nie jest tylko szybkim i łatwym, ale również bezpiecznym rozwiązaniem. Jest to dobra opcja dla osób, które nie mogą uzyskać pożyczki w inny sposób. Jak to działa? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/pozyczka-pod-zastaw-samochodu-co-to-jest/ 

Zasada działania pożyczki pod zastaw samochodu 

Zasada działania takiego rodzaju pożyczki, jest naprawdę prosta. Pożyczkodawca zabezpiecza spłatę należącym do pożyczkobiorcy pojazdem. W przypadku opóźnień w zwrocie całości lub części pożyczki ma on prawo spieniężyć przedmiot zestawu, a uzyskane w ten sposób środki przeznaczyć na pokrycie zadłużenia. 

Jak wygląda to ze strony formalnej? 

Kiedy chodzi o umowę i formalności, to pożyczki pod zastaw auta są mniej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. Po złożeniu wniosku i pozytywnej decyzji, firma pożyczkowa dostarcza trzy zestawy dokumentów. Pierwszy to komplet zawierający umowę pożyczki, w podobnej do tej zawieranej przy pożyczce w banku. Drugi dokument to umowa przywłaszczenia samochodu. W niej zawarte jest, że w chwili podpisania firma staje się w 51% właścicielem samochodu oraz zobowiązuje się, że przyniesie całość własności w pojeździe pod warunkiem spłaty pożyczki. Ostatnim dokumentem jest pełnomocnictwo, które upoważnia pożyczkodawcę do pisania siebie jako współwłaściciela pojazdu. 

Ile da się pożyczyć pod zastaw auta? 

Pożyczka pod zastaw samochodu może być uzyskana pożyczką od kilkudziesięciu do nawet kilku kilkutysięcy zł. Maksymalna kwota dofinansowania zależna jest od wartości pojazdu oraz konkretnych limitów, które przyjęte są przez daną firmę. Najpopularniejsze obecnie są trzy firmy: Motopożyczka, Autokapitał i Mogo. Korzystając z Motopożyczki pożyczyć można do 80% wartości auta. Korzystając z usługi Autokapitału pod zastaw możemy pożyczyć do 60% wartości pojazdu. Korzystając z natomiast usług Mogo możemy pożyczyć od 2 500 do 45 000 zł. 

Zobacz też: http://www.paralotna.pl/parabanki-czym-sa-i-czym-roznia-sie-od-bankow-tradycyjnych/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here