Dystrybutory wody

0
1238

Gorące dni przyczyniają się do większego zapotrzebowania na wodę. W upale jesteśmy zazwyczaj mniej skoncentrowani i trudniej nam się pracuje. Przegrzanie organizmu może mieć poważne konsekwencję i dlatego pracodawca ma obowiązek zapewnić pracę w odpowiednich warunkach. W sezonie letnim woda do biura musi być obowiązkowa i każdy pracownik powinien mieć do niej darmowy dostęp w każdym momencie.

Od pewnego czasu dystrybutory wody dla firm aquasolution.pl można zauważyć w każdym biurze, a którym zdrowie pracownika jest ważne. Taki dystrybutor umożliwia lepszą efektywność w pracy oraz pozwala na odpowiednie nawodnienie. Dzięki temu pracownik nie jest osłabiony i może lepiej wykonywać swoje obowiązki.

Kodeks Pracy określa precyzyjnie jakie warunki musi spełnić pracodawca, żeby pracownik mógł pracować. Powyżej pewnej temperatury praca jest zabroniona. Oprócz tego musi być zapewniona woda do firmy. Jeżeli w Twojej pracy nie spełnia się tych warunków, to masz prawo odmówić przychodzenia do biura. Oczywiście musisz to odpowiednio umotywować. Masz też prawo do tego, żeby wymagać od pracodawcy godnych i odpowiednich warunków do pracy.

Dzisiaj pracodawcy raczej starają się pamiętać o tym, żeby zainwestować w dystrybutor wody do domu. Jednak nadal zdarza się, że pracownicy nie mają zapewnionego dostępu do pitnej wody i muszą sami sobie jakoś radzić. Oczywiście jesteśmy wstanie kupić sobie wodę i zadbać o to, żeby być odpowiednio nawodnionym, ale pamiętajmy, że to jest obowiązek pracodawcy, a nie nasz.

Pracownicy mają wiele obowiązków wobec pracodawcy, ale pamiętajmy również o tym, iż pracodawca także ma obowiązki wobec pracowników. Powinien mu zapewnić wodę do picia kiedy temperatura na dworze jest wysoka. Często w biurach jest wtedy jeszcze cieplej, ponieważ nie każde pomieszczenie wyposażone jest przecież w klimatyzację. Wiele osób źle się czuję w czasie upałów i naprawdę trudno jest wtedy skupić się na wykonywaniu zawodowych obowiązków. Woda i odpowiednia temperatura to minimum, które powinien zapewnić pracodawca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here