Jak sprawdzić, czy nie przepłacasz za OC

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, a wysokość corocznego zobowiązania zależy od wielu czynników. Warto wiedzieć, w jaki sposób obliczana jest składka oraz co zrobić, by znaleźć tanią polisę.

Kalkulator OC

Chcąc sprawdzić, czy kwota ubezpieczenia nie jest zbyt wygórowana, warto skorzystać z internetowej porównywarki dostępnej na stronie cuk.pl, dzięki której w łatwy sposób można znaleźć najlepszą ofertę. W formularzu kalkulatora należy zaznaczyć rodzaj pojazdu objętego ochroną, markę, rok produkcji, model, moc oraz wersję skrzyni biegów. Wysokość ubezpieczenia obliczana jest również na podstawie daty pierwszej rejestracji i typu pojazdu mechanicznego. Po wprowadzeniu danych internetowa porównywarka analizuje oferty towarzystw i przedstawia zainteresowanemu najlepsze opcje. Dzięki kalkulatorowi można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, dlatego przed zakupem polisy warto z niego skorzystać.

Zniżki

Wysokość OC zależy nie tylko do rodzaju auta, pojemności silnika, doświadczenia kierowcy, ale również od długości okresu bezszkodowej jazdy. Właścicielom pojazdów, którzy nie powodują zagrożenia na drodze, przysługują bowiem specjalne zniżki. Klienci towarzystw ubezpieczeniowych mogą również liczyć na możliwość skorzystania z rabatów współmałżonka. Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne, jeśli partner posiada długą historię świadczeń. Przy zakupie auta warto zwrócić uwagę na pojemność jego silnika. Za samochody z dużym motorem odprowadzane są bowiem wyższe należności. Polisę OC warto również kupować wraz z wariantem AC. Takie hybrydalne produkty często są o wiele tańsze.

Wysokość polisy odpowiedzialności cywilnej można sprawdzić bez wychodzenia z domu. Warto korzystać z porównywarek internetowych, by wybrać najlepszą ofertę, dostosowaną do własnych potrzeb i preferencji. Należy pamiętać, że firmy często oferują wiele zniżek dla partnerów swoich klientów oraz osób, mogących pochwalić się długim okresem bezwypadkowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here