Nadanie paczki DPD – oferta dla osób fizycznych i odbiorców biznesowych

0
1103

Prawdopodobnie każdy z nas choć raz w życiu miał okazję nadać lub odebrać paczkę. Korzystamy z usług różnych firm kurierskich, które świadczą swoje usługi zarówno na terenie całego kraju jak i poza jego granicami. Samo zamówienie usługi kurierskiej i nadanie paczki jest dziecinnie proste – podobnie zresztą jak jej odebranie. Niemniej, usługi kurierskie są bardzo rozbudowane – i poza samym transportem obejmują również ubezpieczenie przesyłki, zapewnienie jej dogodnych warunków, a także śledzenie jej drogi. Poniżej podpowiemy więcej – kładąc nacisk na ofertę DPD dedykowaną zarówno dla osób fizycznych jak i klientów biznesowych.

Kurier do spraw zwykłych i specjalnych – oraz jak go znaleźć

Zamówienie usług kurierskich rozpoczyna się zazwyczaj w internecie – od przeglądania ofert dostępnych firm. Jest to niestety dość czasochłonne, gdyż chcąc wybrać najkorzystniejszą ofertę, będziemy musieli przeglądnąć dziesiątki różnych cenników.

By zaoszczędzić na czasie, możemy skorzystać z rozwiązania alternatywnego – jakim są operatorzy logistyczni działający w internecie. Do kategorii tej należy epaka.pl – z której pomocy korzystają każdego dnia setki użytkowników. Epaka.pl to obecnie jedna z najchętniej wybieranych platform logistycznych, która pomoże ci odnaleźć najkorzystniejszą ofertę spośród wszystkich firm kurierskich działających w naszym kraju.

Wystarczy wprowadzić najważniejsze informacje – takie jak: czas nadania przesyłki, jej rozmiar, obciążenie, rodzaj przewożonych przedmiotów. Następnie – wyświetla nam się lista potencjalnie dostępnych firm przewozowych, którą możemy swobodnie przeglądać. Również samo podjęcie decyzji o zamówieniu usługi jest proste – i odbywa się za pośrednictwem tej samej platformy logistycznej.

Dla wszystkich leniuchów, którzy pragną nadać paczkę bez wychodzenia z domu mamy więc prostą radę – nadaj paczkę DPD online! Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, siedząc przy swoim komputerze oraz nie poświęcając temu więcej niż kilka minut.

Kurier dla odbiorców biznesowych – kiedy warto z niego korzystać?

Oferta usług kurierskich dla firm jest nieco bardziej rozbudowana. Przede wszystkim – jest dedykowana dla tych przedsiębiorstw, które często i regularnie nadają przesyłki. Zamiast zamawiać osobnego kuriera dla każdej z nich – istnieje możliwość wykupienia swoistego „abonamentu”, obejmującego wysyłkę nawet kilkudziesięciu przesyłek w ciągu miesiąca.

Jest to duże ułatwienie – zwłaszcza dla tych firm, które pozostają w stałym kontakcie ze swoimi placówkami lub kontrahentami, z którymi wymieniają dużą liczbę paczek. Niezależnie, czy ich adresat znajduje się w tym samym regionie, na drugim końcu Polski czy w innym kraju.

Dodatkowymi usługami wybieranymi przez odbiorców biznesowych są: możliwość śledzenia paczki, asystowanie przy odprawie celnej, dodatkowe ubezpieczenie, możliwość dostarczenia przesyłki o wskazanej porze lub nawet w dzień świąteczny. Zakres wybieranych usług zależy od różnych czynników – w tym przede wszystkim od naszych oczekiwań oraz potrzeb związanych z zabezpieczeniem samej przesyłki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here