elektryk

Czy pracują jako elektryk mamy przed sobą udaną przyszłość zawodową? Oczywiście nic nie jest pewne, ale w tym przypadku wszystko zależy od wykształcenia, a także doświadczenia jakie ma osoba, posiadająca uprawnienia do wykonywania zawodu jakim jest elektryk. Według prawa polskiego do pracy na takim stanowisku potrzebny jest jedynie zdany egzamin zawodowy. Co należy do obowiązków elektryka? Ile zarabia się na takim stanowisku? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-elektryka/ 

Co należy do obowiązków w pracy elektryka?

Podstawowym obowiązkiem, które należy do elektryka jest projektowanie i instalacja sieci elektrycznych. Elektryk posiada uprawnienia do wykonywania przeglądów technicznych, konserwacji, a także naprawy instalacji elektrycznych oraz maszyn. Odpowiada on też za naprawę linii hamulcowych i napowietrznych, a także ich konserwację. Co więcej elektryk może zajmować się oświetleniem lub odprowadzaniem ogrzewania.

Tak jak widzimy zakres jego obowiązków jest naprawdę szeroki. Może on zajmować się również elektromechanika pojazdów, a co za tym idzie naprawą silników. Jednak wszystko to zależy od jego wykształcenia, a także doświadczenia, które zdobył w tym kierunku.

Jaki musi być elektryk?

Poza tym osoba pracująca jako elektryk powinna być odpowiedzialna i rzetelna. Jego praca jest bardzo ryzykowna, i często elektryk musi odpowiadać za zdrowie i życie innych osób. Pożądanymi cechami w takim zawodzie jest dokładność i staranność w wykonywaniu pracy.

Ile zarabia elektryk?

Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od wielu czynników. Są to między innymi stanowiska, który zajmuje. Tak zwany szeregowy elektryk zarobi najmniej, ponieważ 2000 zł brutto. Zarobki osoby z wykształceniem inżynierskim chorują się w kwotach wysokości od 4 do 5000 zł miesięcznie. Wówczas możemy przyjąć, że średnia zarobków elektryków wynosi około 3500 zł brutto. Duży wpływ na wynagrodzenie ma również miejsce, w którym pracuje taka osoba. Znacznie większą pensję otrzymają osoby, które wykonują swój zawód w miastach, niż i, którzy pracują na wsiach. Zdecydowanie więcej zarobią również elektrycy, którzy pracują w ramach własnej praktyki, niż i zatrudnieni przez pracodawcę.

Zobacz też: http://www.paralotna.pl/jak-zostac-inzynierem/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here